Gościniec Zapiecek

Ruska Bania / Balia

Ruska Bania

Sauna tradycyjna o zwiększonej wilgotności, opalana drewnem.
Jednorazowy seans w ruskiej bani poprawia samopoczucie, pozwala ukoić nerwy i stres oraz wporwadza ciało w stan całkowitego odprężenia.
Dzięki systematycznemu korzystaniu z ruskiej bani, możemy wzmocnić cały organizm i jego odporność. Seanse wspomagają również usuwanie z organizmu toksyn oraz bardzo pozytywnie wpływają na układ krązenia i układ oddechowy.
Dla fanów diet i odchudzania warto wspomnieć, że ruska bania ma również swoje zastosowanie w tym szczególnym aspekcie życia ludzi XXI wieku.
W pomieszczeniu sauny panuje temperatura 70-120 stopni C i wilgotość powietrza od 10-40% a źródłem ciepła jest piec opalany tradycyjnie drewnem.

Zasady korzystania

Z sauny może korzystać każdy, kto potrafi do niej dojść.

Ważnym elementem korzystania z ruskiej bani, jest przestrzeganie ogólnych zasad związanych z saunowaniem. Najlepszą porą na korzystanie z ruskiej bani jest wieczór, kiedy to już posililiśmy się i chcemy odpocząć lub wspomóc nasz układ trawienny. Zawsze należy pamiętać, że przed wejściem do sauny należy skorzystać z zimnego prysznica, a następnie osuszyć całe ciało. Z ruskiej bani najlepiej korzystać nago (ewentulanie z pomocą ręcznika), ponieważ wszelkiego rodzaju kostiumy kąpielowe mogą negatywnie wpłynąć na cały proces saunowania. Pamiętajmy również o ręczniku, który rozkładamy pod ciałem, aby uniknąć popażenia skóry.

Początkowo wchodzimy do nagrzanej już bani i nagrzewamy cały organizm przez kilkanaście minut (jak ze wszystkim nie należy przesadzać!).
Następnie wychodzimy na zewnątrz i stopniowo ochładzamy ciało w zimnej wodzie np. rzece Krutyni, która znajduje się tuż obok.
Kolejnym etapem jest odpoczynek, podczas którego nasze ciało powinno wrócić do unormowanej temparatury. Cały cykl powtarzamy od 3 do 5 razy. Na koniec sesji kompleksowo schładzamy i osuszamy całe ciało.

Sauna oddala gniew i wysusza żółć, która nagromadziła się w naszym organizmie, podczas dnia.

Cennik

Ruska Bania

 

140zł Rozpalenie (niezależnie od ilości osób)

Balia (jacuzzi z ciepłą wodą i masażem, opalana drewnem) jednorazowo max. 7 os.

 

260zł Nagrzanie (niezależnie od ilości osób)

Gościniec Zapiecek

Zapraszamy do nas

Krutyński Piecek 4, 11-710 Piecki