Kemping na Mazurach – jak się przygotować?

Kemping to świetny i bliski naturze sposób spędzania ferii czy urlopu. Turyści zatrzymują się na pobyt w strzeżonym i ogrodzonym obiekcie turystycznym, będącym zwykle większą polaną. Korzystają przy tym z namiotów, przyczep kempingowych czy specjalnych samochodów. To przyjemna odskocznia od życia w biegu czy w miejskim otoczeniu bloków i budynków. Jak przygotować się do takiej wyprawy, aby była relaksem dla duszy i ciała, gwarantując niezapomniane przeżycia?

Co warto zabrać na kemping?

Podstawą bagażu zabieranego na kemping powinny być artykuły i środki higieny osobistej. Pola kempingowe oferują możliwość skorzystania z toalety czy prysznicu, jednak nie udostępniają środków higieny. Właśnie dlatego warto mieć ze sobą:

  • szczoteczkę do zębów i pastę
  • papier toaletowy 
  • ręcznik
  • żel pod prysznic, szampon do włosów
  • klapki pod prysznic

Niezbędna jest również odpowiednia odzież, adekwatna do pory roku i pogody. Zawsze warto mieć 2 komplety odzieży więcej w razie zabrudzenia czy przemoczenia.

Mając na uwadze zmienność pogody i nocne ochłodzenia, warto wziąć ze sobą ciepłe skarpety, bawełnianą piżamę oraz koc. Ubrania powinny być wygodne i niekrępujące ruchów. Jeśli zwracamy uwagę na estetykę, nie powinny być wykonane z materiałów mnących się.

Przyda się również poduszka i podręczna apteczka – nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, dlatego warto być przygotowanym.

Dodatkowo warto zabrać:

  • latarkę
  • żywność, której nie trzeba przechowywać w lodówce
  • zapas wody
  • kurtkę przeciwdeszczową

Oczywiście nie możemy zapomnieć także namiotu!

Aktywności dodatkowe

Wiele pól kempingowych oferuje możliwość skorzystania z dodatkowych, płatnych atrakcji, które urozmaicą spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zwykle są to wycieczki rowerowe, spływy kajakiem czy wędkowanie. Wówczas należy przewidzieć chęć skorzystania z ich, zabierając ze sobą np. nieprzemakalne etui na dokumenty i telefon czy dodatkowe ubranie na zmianę, w razie zamoczenia odzieży.

Pamiętając, że woda przyciąga promienie słoneczne, należy zabrać ze sobą krem z filtrem UV, ewentualnie balsam łagodzący oparzenia słoneczne. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.