Co zabrać na kemping? Bądź przygotowany na 100%!

Kempingi latem cieszą się ogromną popularnością. Można na nie przyjechać camperem, samochodem z przyczepą, a najprostszym sposobem jest spakowanie namiotu i rozbicie go właśnie na kempingu.

Taki pobyt na łonie natury potrafi dla jednych osób jest jedynym prawidłowym spędzaniem czasu na wakacjach, dla innych będzie zaoszczędzeniem pieniędzy, a dla jeszcze innych niesamowitą przygodą i survivalem. Nieważne do której grupy ty się zaliczasz, dziś przedstawimy przydatne rzeczy, które warto zabrać ze sobą na pole kempingowe.

Niezbędne akcesoria kempingowe

Lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą, zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Nieważne jednak na jaki camping jedziecie, z pewnością przyda Wam się latarka albo lampa kempingowa. Przeważnie na kempingu jest dostęp do energii elektrycznej. Warto jednak zadbać o długi przedłużacz, który dociągnięcie do Waszego miejsca spania. Wtedy nie będzie większego problemu z ładowaniem na przykład telefonów. Sprawdźcie jednak wcześniej, czy korzystanie z gniazda zasilania nie jest dodatkowo płatne.

Nie na każdym kempingu będzie papier toaletowy, dlatego pamiętajcie zabrać ze sobą przynajmniej jedną rolkę. Nie powinniście mieć problemu z dostępem do bieżącej wody, ale zawsze warto sprawdzić to przed wyjazdem. Jeśli zabieracie ze sobą namiot to komfortowy sen zapewnią Wam maty samopompujące. Jest to rewelacyjna alternatywa dla dużych i ciężkich materacy. Przygotujcie się jednak na niską temperaturę i weźcie ze sobą dodatkowe okrycie.

Nie ma nic gorszego niż marznięcie. Podczas wybierania miejsca na namiot zwróćcie uwagę na nierówności terenu. Możecie też ze sobą zabrać specjalny młotek, który na pewno przyda się podczas wbijania śledzi.

Namioty na campingu

Kuchenka turystyczna – kiedy warto zabrać ją na kemping?

Wiele zależy od miejsca, na którym planujecie się zatrzymać, oraz od sposobu, w jaki się tam dostaniecie. Jeśli wiecie, gdzie będzie spać już przed wyjazdem, to sprawdźcie czy na polu kempingowym dostępna będzie kuchnia i lodówka. Jeśli nie, to warto zabrać małą kuchenkę gazową, która nie zajmuje wiele miejsca, a pozwoli Wam swobodnie gotować. Oczywiście jeśli wybieracie się na miejsce samochodem, możecie zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt.

Lodówka turystyczna albo czajnik elektryczny są na wagę złota w miejscach, gdzie nie ma dostępu do kuchni. Jeśli planujecie zabrać kuchenkę gazową, to pamiętajcie też, aby zaopatrzyć się w dodatkową butlę gazową. Na rynku dostępne są butle w różnych rozmiarach i na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Czy na kemping warto zabrać meble kempingowe?

Pierwsze pytanie jakie powinniście sobie zadać to czy macie na nie miejsce w samochodzie? Jeśli dojeżdżacie na kemping pociągiem albo autobusem i bierzecie ze sobą namiot, to oczywistym jest, że nie macie miejsca na krzesło turystyczne. Jeśli jednak planujecie podróżować samochodem, albo w kamperze, to warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. Meble kempingowe spokojnie zmieszczą się w przyczepie kempingowej i zagwarantują Wam spędzanie czasu na świeżym powietrzu w komfortowych warunkach.

Pamiętajcie jednak, że krzesło i stolik nie są obowiązkiem i czasem wystarczy zwykły koc, albo karimata, żeby wygodnie położyć się przed namiotem. Zupełnie inaczej będzie wyglądała lista rzeczy do zabrania na wyjazd całej rodziny przyczepą kempingową, a inaczej przy grupie przyjaciół., którzy jadą pod namiot.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.